HARCANAMAYACAK KADAR KISA: 100 MUTLU GÜN

100 mutlu gün

Hayatınızda her şey yolunda giderken bir anda sizi yerle bir eden bir haber aldığınızı düşünün. Doktorun karşısında duruyorsunuz ve size bir şeyler söylüyor. Kulağınızda uğultu sesleriyle beraber kansere yakalandığınızı ve yalnızca 100 gününüzün kaldığını öğreniyorsunuz. O anda tüm hayatınız bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçiyor ve tüm duygularınız tepetaklak oluveriyor. O andan itibaren ne yapardınız?

Polly, hayatında yalnızca 100 günü olmasına rağmen oldukça mutlu ve hayatı dolu dolu yaşayan birisi. Peki ya sağlıklı olmasına rağmen oldukça mutsuz ve depresif bir kişiliğe sahip olan Annie? Bu iki kız karşılaşsaydı birbirlerine öğretecekleri neler olurdu? İşte 100 Mutlu Gün, kanser hastası olan Polly ile mutsuz bir hayatı olan Annie’nin hastanede karşılaşmaları ve 100 gün içinde her güne bir şey sığdırarak hayatın tadının nasıl çıkarılacağı hakkında okura eğlenceli bir anlatım sunuyor.

100 MUTLU GÜN’ÜN yazarı Eva Woods, hayatta en umutsuz olunan zamanlarda dahi bir şeyler öğrenilebileceği ve tesadüflerin 100 güne neler sığdırabileceği hakkında oldukça umut verici bir kitap. Birbirinden farklı kişiliklere sahip Annie ve Polly, birbirlerine hayata ve içinde bulundukları duruma dair çok şey öğretiyor.

Peki Polly, son 100 günü kalmasına rağmen Annie’ye bu kadar süre içerisinde mutluluğu bulmasına yardımcı olabilecek midir? Bu ikilinin çıktığı unutulmaz yolculukta Annie, dünyada hâlâ keşfedilecek renklerin olduğunu anlamaya başlayacaktır. Ancak Polly’nin Annie’ye bir süre sonra daha fazla ihtiyaç duyması karşısında Annie, başkalarını hayatına dahil etmenin risk almaya değip değmeyeceği konusunda kesin bir karara varmak zorunda kalacaktır.

İnsanın bir gününün dahi harcanmayacak kadar kısa olduğunu anlatan 100 Mutlu Gün, birbirine zıt iki karakterin 100 gün içinde yaşadığı ve öğrendiği deneyimleri konu alan bir kitap. Siz de Polly ve Annie’nin arkadaşlığına tanıklık etmek ve hayatınızda 100 Mutlu Gün’e sayfa açmak isterseniz Potink Kitap olarak sizinle buluşturduğumuz bu kitabı satın alarak 1.mutlu günden başlayabilirsiniz.

Benzer gönderiler

Bir yorum bırak