Kika’nın Yolculuğu – Funda Gaziler Öztop

çocuk kitapları

Funda Gaziler Öztop ve Dilek Merve Çakıroğlu tarafından hazırlanan ve Özel Eğitim Uzmanı, Akademik, Pedagog onaylı bir çocuk eseri olan Kika’nın Yolculuğu kitabını çocuğunuzla buluşturmaya hazır mısınız?

İnsanlar küçük yaşlarda edindiği alışkanlıklarıyla birlikte ileride nasıl bir hayata ve kimliğe sahip olacağını belirler. Küçük yaşlarda edinilen tecrübeler nasıl kolay kolay unutulmuyorsa alışkanlıklar da kaybedilmez. Bu sebeple çocuklarınızın gelecekte başarılı bir hayat sürdürmesini istiyorsanız küçük yaşlarda edindirdiğiniz alışkanlıklarına dikkat edin.

İnsanı insan yapan şeylerden bir tanesi merak etmek, okumak, araştırmak ve öğrenmektir. Hayattan edinilen tecrübeler kadar kitaplardan alınan bilgiler de kişinin ileri ki yaşlarında entelektüel bir kişiliğe sahip olmasını sağlar. Bu birikim hayata daha geniş perspektifle bakmayı sağlarken aynı zamanda bu perspektifle de daha mutlu yaşamayı öğrenir. Bu sebeple küçük yaşlarda çocuğunuza besleyici ve hayal dünyasını genişletici, onları öğrenmeye teşvik edici kitaplar okutmanız gelecekte meraklı ve araştırmacı bir kimlik edinmesini sağlar. Peki bunun için ne mi yapmalısınız? Sevimli mi sevimli karakterlerle ve doğru bir hikâyeyle yönlenebileceği, merak edebileceği ve örnek alabileceği çocuk kitapları okutmalısınız.

Öncelikle çocuğunuzla birlikte okuyacağınız bu çocuk kitabında, Kika’nın yolculuğuna eşlik etmek istediğiniz için teşekkür ederiz. Bu hikâyeyle birlikte çocuğunuza hayat yolculuğunun ilk adımlarında paylaşmanın, kitap okumanın, merak etmenin, keşfetmenin ve öğrenmenin verdiği mutluluğu yaşatacaksınız. Bu sayede çocuğunuz yaptığı bu yolculuğu unutmayarak, içindeki meraklı ve araştırmacı kimliğini beslemeye başlayacak.

E hadi ne duruyorsunuz? Kika’yı yalnız bırakmayalım ve ona hep birlikte eşlik edelim!

Potink Kitap mağazamızdan Kika’nın Yolculuğu kitabımızı satın alabilirsiniz.

Potink Ailesi olarak hepinize iyi eğlenceler dileriz!

Unutmayın, bizi Spotify’dan, Google Play’den de takip edebilirsiniz.

Benzer gönderiler

Bir yorum bırak