KİTABIN DİJİTALE DÖNÜŞÜMÜ; DİJİTAL YAYINCILIK

dijital yayıncılık

Günümüz dünyasında kitaplar da dijital yayıncılık dünyasının önemli bir parçası hâline gelmiş ve tüm alanlarda varlığını etkin şekilde sürdürmeye başlamıştır. Elektronik kitap formatlarının oldukça çeşitli olması sebebiyle insanlar artık hemen hemen her yerde ellerindeki tabletler, bilgisayarlar ya da cep telefonlarıyla kitaba erişim sağlayabilir hâle gelmiştir. İkinci nesil teknoloji ile üretilmiş olan tabletler ve e-kitap okuyucu platformları, yeni ve göz alıcı özellikleriyle birlikte yeni nesil uygulamaların gelişimine de katkı sağlamıştır. Kitabın doğası da bu şekilde yeniden şekillenmiş ve âdeta modern çağı büyük yönde etkilemiştir. E-kitapların içeriğinin sürekli olarak güncellenebilmesi ve içerisinde gelişmiş arama seçeneği bulunabilmesi, yazı boyutunun ayarlanabilmesi ve yazıyı sese dönüştürebilmesi, sayfa başlıklarına notlar alabilmek ve bu notların çevrim içi olarak diğer okurlarla paylaşım imkânı da çağın ötesine geçmiş ve paylaşımı büyük yönde etkilemiştir.

E-kitabın gelişimi yeni bir ortamda farklı bir biçim kazanarak teknolojik gelişmelerle paralel bir şekilde ilerlemektedir. Sonraki nesil e-kitapların da önceki kitap biçimlerinin formatlarından bağımsız yeni bir biçimle ilerlemeye devam edeceği öngörülmektedir.

Dijital yayıncılık ve dijital okuma yayıncılık sektöründe dijital ortamlar, daha şimdiden geleceğin yayıncılık aracı olarak benimsenmektedir. Potink Kitap olarak dinamik ve enerjik şekilde okurların talebine kayıtsız kalmayarak zaman ve mekân sorununu ortadan kaldırıp hızla dijital çağa ayak uydurmaya devam ediyoruz. Kitaplarımıza daha rahat bir ortamdan da erişilebilmesini uygun hâle getirmek amacıyla paylaşma, güncelleme ve yorumlama gibi pek çok özelliği bir arada sunuyoruz. Şüphesiz dijital teknolojiler sosyal yaşamımızda birçok gereksinimi karşılayarak toplum hayatının her alanında var olmuş ve var olmaya devam etmektedir. Dijital hizmetler her geçen gün anlamını derinleştirerek sağlık, ticaret ve bürokrasi gibi pek çok sektörde de vazgeçilmez unsurlar arasında yer alır. Yayıncılık sektöründe önemli bir yer edinen ve kendini bu yolda emin adımlarla hedefe kilitleyen Potink Kitap olarak dijital içeriklerimizden yararlanmak için dijital yayınlarımızı takip edebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Dijital yayında olduğumuz platformlarımızı merak ediyorsanız bizi takip edebilirsiniz.

Benzer gönderiler

Bir yorum bırak