Kitap Basım Hizmetleri

Potink Yayınları, sahip olduğu kitap basım deneyimi, pazarlama ve satış kolları ve uzman tasarım ekibi ile kaliteli ve güvenilir kitap basım hizmeti vermektedir.

Kitap Basım hizmeti, baştan sona oldukça titizlilikle yapılması gereken, gerekli hassasiyetlerin gösterilmemesi halinde gerek yazarı gerek yayınevini hem maddi hem de manevi olarak yorabilir ve de zarara uğratabilir. Bu nedenle Potink, %100 müşteri memnuniyeti prensibiyle hareket ederek, uzman ekipleri ve deneyimini de kullanarak hizmet vermektedir.

Kitap Basım Hizmeti Nedir?

Edebiyat, yazının icadından beri insanın kendisini ifade etmesinin ve ömürleri bittikten yıllar sonra dahi düşüncelerinin, duygularının ve anlayışlarının diğer insanlar tarafından görülmesini sağlayan en önemli sanat dalıdır. İnsanlığın her çağında olduğu gibi günümüzde de bir çok insan edebiyatın çeşitli kollarında eserler ortaya çıkarmaktadırlar. Ortaya çıkan eserlerin diğer insanlara ulaştırılabilmesi, duyurulabilmesi ve tanıtılması için kitap haline getirilerek yayınlanması gerekmektedir. Kitap basım hizmeti, yazarların ortaya çıkardığı eserlerin kitap haline getirilmesi ve basılması işlemidir. Ancak bir kitabın basılabilmesi için öncelikle bir çok aşamadan geçmesi ve tasarlanması gerekmektedir.

Süreci Nedir?

Bir kitabın basılabilmesi için bir çok aşamadan geçerek onaylanması gerekmektedir. Onay süreci yazar ve yayınevi arasında yapılan anlaşmalara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Onlarca saat emek vererek hazırladığınız kitabınız maalesef hemen basıma girecek durumda olamamaktadır. Bunun sebebi yazarların genel olarak kitaplarındaki edebiyat öğelerine, sanat öğelerine ve anlamlarına dikkat ederek okuyucuya hitap etme kaygısıdır. Odakları okuyucuda olan yazarlar gözden kaçan dil bilgisi hataları, anlam kaymaları ve sayfa hataları yapabilmektedirler. Bunun yanında kitabın doğru bir şekilde basılabilmesi için matbaaya doğru düzende gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde yazıların bazı bölümleri kitabın dışında ya da katlama alanlarında kalabilir ve okunamaz hale gelebilir. Bu tarz işlemler genel olarak yayınevleri tarafından gerçekleştirilir.

Editör Denetimi

Yazar tarafından yayınevine gönderilen içerik uzman editörler tarafından denetlenerek dil bilgisi ve yazım hataları açısından kontrol edilir, düzeltilir ve yazar değişiklikler hakkında bilgilendirilir. Bu sayede okuyucuya kusursuz bir dilde yazılmış eser sunulur. Potink yayınları editör denetimi konusunda oldukça titiz davranmakta ve yayınladığı eserlerin doğru bir şekilde okuyucuya ulaştırılması için çalışmaktadır.

Kitap Mizanpajı

Kitap mizanpajı, eserin matbaaya düzgün bir şekilde gönderilmesi için yapılan düzen değişiklikleridir. Genel olarak yayınevi tasarımcıları tarafından gerçekleştirilir. Potink Yayınları deneyimli ve işinde uzman tasarımcı kadrosuna sahiptir. Bu sayede mizanpaj konusunda yazarlarının herhangi bir sorun yaşamasının önüne geçmektedir.

Kitap Tasarımı

Tabi ki bir kitabın içeriği çok önemlidir. Bir kitabın ne kadar değerli olduğunu belirleyen şeyler dili, anlatımı ve içerdiği konudur. Tüm bunlara rağmen bir kitabın gerek kapak tasarımı gerekse iç tasarımı, okuyucuya hoş gelen bir şekilde tasarlanmalıdır. Yine bu konuda Potink Yayınları uzman tasarım ekibi ile tasarım hizmeti vermektedir.

Kitap Basımı

Kitabın basım aşamasına gelebilmesi için öncelikle cilt türü, kağıt türü ve sayfa sayısı belirlenmelidir. Tüm bu belirlenen verilere göre mizanpajı yapılmış olan kitap, yazar tarafından onaylandıktan sonra matbaaya gönderilir ve basım sürecine girer. Potink Yayınları tüm kağıt türlerinde kitap basım hizmeti vermektedir. Sahip olduğumuz matbaa ağı ile yazarlarımız için en uygun kalitede en uygun matbaa ile anlaşarak hizmet verebilmekteyiz.

 

Siz de kendi kitabınızı çıkarmak istiyorsanız ve doğru firma ile anlaşmak istiyorsanız portfolyomuzdan önceki kitap basım işlerimizi inceleyebilir, başarımıza şahit olabilirsiniz. Potink Yayınlarına 0 472 4 472 nolu telefondan ya da info@potink.com eposta adresinden ulaşabilirsiniz.