POTİNK ÇOCUK: HAYALPEREST KELEBEKLER

LMNY9646

Çocukların sağlıklı gelişimi ve yaşadıkları dünyayı daha iyi algılayabilmeleri için becerilerini geliştirecek aktiviteler yapmaları gerekir. Hayal dünyalarını geliştirecek ve bakış açılarını zenginleştirecek şeylerden bir tanesi de çocuk kitapları okumalarıdır. Çocuğunuzun yaş aralığına uygun olan çocuk kitapları onunla birlikte okuyarak dünyayı anlamlandırmalarına yardımcı olabilirsiniz. Siz birey olarak yaşadığınız dünyayı deneyimleyerek, görerek ve belgesellerden izleyerek anlamaya başladınız. Peki ya çocuklarınız bunu nasıl yapacak?

Karada geçirilen zamanın yanı sıra çocuklarınıza denizdeki yaşamı da öğretmek ister misiniz? Denizdeki canlıları tanımasına yardımcı olacak olan Hayalperest Kelebekler Durie ve Minik Ellie ile birlikte çocuğunuzla ufak bir deniz yolculuğuna çıkabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun deniz yaşantısında hangi canlıların var olduğunu ve neye benzediklerini, dünyaya nasıl bir katkı sağladıklarını öğretebilirsiniz.

Selin Batı Oran’ın çocuklarınızın anlayacağı dilden bir anlatımla kaleme aldığı, Karen Sason’un ise yaratıcı örneklerle resimlediği bu çocuk kitabı çocuğunuzun gelişiminde büyük bir rol oynayacak.

Çocuğunuzun meraklı ve hayallerinin peşinden gitmeyi çok seven iki kız kardeş Durie ve Minik Ellie’ye eşlik etmesine yardımcı olun. Denizdeki hayatı birlikte keşfe çıkarak deniz canlılarını yakından tanımasını sağlayın.

Potink Kitap mağazamızdan Hayalperest Kelebekler Durie ve Minik Ellie’nin Hikâyesi – Deniz Yolculuğu kitabımızı satın alabilirsiniz.

Bizden bir ipucu: Çocuğunuzla birlikte bu çocuk kitabını okurken deniz canlılarını daha iyi görebilmesi için deniz gözlüğü takarak bir okuma gerçekleştirebilirsiniz.

Potink Ailesi olarak hepinize iyi eğlenceler dileriz!

Unutmayın, çocuk kitaplarına ve çocuğunuzu uyuturken dinletebileceğiniz çocuk masallarına ulaşmak adına bizi Spotify’dan, Google Play’den de takip edebilirsiniz.

Benzer gönderiler

Bir yorum bırak