Sana Bir Sır Vereceğim – SELİM ÇİPRUT

bir sır vereceğim

Film ve dizi senaryoları yazan ve yedinci kitabıyla beraber akıllardan silinmeyecek bir öyküyle okuru baş başa bırakan Selim Çiprut, “Sana Bir Sır Vereceğim” kitabıyla Potink Kitap’ta yerini alıyor. Kurgusu ve yazı dili ile dikkat çeken bu roman, uçak korkusu olan Neil’in hikâyesini anlatıyor.

Trump, Spielberg ve Wright kardeşler gibi isimlerin içinde yer aldığı kitap, babasını 9/11 terör saldırısında kaybeden Neil Goldberg karakterinin uçak korkusunun yeniden nüksetmesiyle başlar. Babasının cenazesinden aylar sonra, babasının vasiyeti olarak düşündüğü yurt dışı yolculuğu Neil için oldukça zorlayıcı olacaktır. Ancak vicdanını rahatlatmak ve annesinin ısrarı üzerine bu yolculuğu kabul eden Neil, ilk kez uçağa binecek ve 12 saatlik yolculukla baş etmek durumunda kalacaktır. Uçak öncesi stresi ve havalimanına vardıklarında annesinin ona yaklaşarak vereceği sır Neil’in hayatının alt üst olmasına sebep olacaktır.

Yahudilik örf ve adetleriyle alakalı pek çok bilgiyi sıra dışı bir dille anlatan Sana Bir Sır Vereceğim, Selim Çiprut’un yazmış olduğu yedinci kitap olarak raflarda yerini alıyor. Ayrıca kitapta 1976 Entebbe Operasyonu ve 2007 yılında Virginia Tech Üniversitesi’nde gerçekleşen dehşet dolu saldırı gibi gerçek olay ve kişiler de kitabın içinde yer alıyor. Dini ve geleneksel terimlerin açılımını da vererek ilerleyen bu kitapta kendinizi Neil’in yolculuğuna kaptıracaksınız. Mark Zuckerberg’in de sayfalarına konuk olduğu Sana Bir Sır Vereceğim’de ana karakter yaşanmış olayların içine dahil ediliyor.

Akranlarım çocukluğumuzda palyaço, örümcek, ölüm ve hayaletten korkarken benim korkum kişiliğim gibi sıra dışıydı:“Uçağa binme korkusu!”

Peki annesinin vereceği sır, Neil’in hayatında nasıl bir değişime yol açacak? Neil Goldberg’in sıra dışı hikâyesini okumaya hazırsanız, Potink Kitap’ta sizlerle…

Benzer gönderiler

Bir yorum bırak