SEKS HAYATIMI GÖREN OLDU MU?

Seks Hayatımı Gören Oldu Mu?

Hayatımız boyunca hep doğru kişiyi ararız. Karnımızda kelebekler uçuşturan, ayaklarımızı yerden kesecek birisiyle mutlu olup aile kurmak isteriz. Çünkü bizim için en doğru gelen şey hayatın koşuşturmacası içinden çekip çıkaracak olan o AŞK’tır. Tesadüf eseri gelip bizi buluveren o kişi, artık hayatımızdan çıkaramayacağımız ve bizi biz yapan kişidir. Artık BİR olmaya, aile olup sevdiğimiz kişiyle neslimizi devam ettirmeye hazırızdır. Mutlu giden bir evlilik, beraber yapılan aktiviteler, işten yorgun argın eve gittiğimizde karşımızda gördüğümüz ve birlikte huzur içinde uyuyup heyecanla seviştiğimiz kişiyle oldukça mutluyuzdur. Ve işte artık çocuk yapmaya karar verilir; hayatımızı paylaştığımız o kişiden bir çocuğumuz olsun isteriz. Artık aile olmaya karar verildiğinde o minicik elleriyle bize gülümseyen varlık hayatımızın, evliliğimizin bir parçası oluverir. Bir dakika bir dakika. Ekran bulanıklaşır, her şey ileri sarar ve darmadağın bir hâlde tartışıp duran bu çift de nereden çıktı şimdi? Görüntü geri sarar…

O minicik elleriyle bize gülümseyen varlık? İşte o noktadan sonra işler sarpa sarar. Uykusuz geçen geceler, bebek ağlamaları, hormonlar, iş stresi, yemek, çocuklar, okul, çamaşır, bulaşık derken o fena hâlde şehvetli geçen geceler nerede? Peki ya seks hayatı?

Bu zamana kadar yazan kitaplar, bahsedilen hikâyeler, ilgi kaybı ve cinselliğin sıfır noktası… Sahi gerçekten de evlilik aşkı öldürür mü?

Sex Education (2005), Can I Give My Husband Back (2020) gibi çok okunan kitapların yazarı olan Kristen Bailey, bu kez romantik komedi türünde yazmış olduğu Seks Hayatımı Gören Oldu Mu? Kitabında Morton ailesinin yaşadığı evliliği konu alır. Artık evde şehvetle titreyen ve hareket eden tek şey çamaşır makineleri olmuştur. Geriye kalan her şey çocukların oradan oraya koşuşturmaları, ev işleri ve tepetaklak giden bir evlilik…

Mutsuz giden bir evliliğin içinde bir sabah Meg’in kocasına bir şey gelir. Evlilik yeminlerinde bahsedilmeyen bu şey ya evliliklerini tamamen bitirecek ya da aralarındaki kıvılcımı tekrar körükleyecektir. Seks Hayatımı Gören Oldu Mu? ustaca bir anlatımla beraber evlilik hayatını sorgulamaya ve çiftlerin artan sorumluluklarla birlikte nasıl başa çıkabileceğini gösteriyor. Siz de Morton ailesinin evine konuk olmak ve bir sabah eve gelen şeyin sırrına ortak olmak isterseniz bu kitaba göz atabilirsiniz. Çocuk seslerini unutun, kahvenizi yapın ve kitabınızın keyfine varın! İyi okumalar.

Bir yorum bırak