SİBEL BUĞDAYCI’DAN MUAZZAM ŞEYLER

Muazzam Şeyler

Mutlu ve huzurlu olmanın en mühim noktalarından bir tanesi belki de hayatımız boyunca karşımıza çıkan şeylerden kendimiz için en doğru enerjiyi alabilmek ve bunu olumlu bir deneyime dönüştürmektir. Sıradan gibi görünen şeylerin barındırdığı mucizevi şeyler bizi dönüştürmeye ve iç huzuru bulabilmemize yarar. Hepimiz günlük ve sıradan şeylerin sürüklediği bir dünyanın içerisinde oradan oraya koşuşturuyor, ulaşmak istediğimiz hedef dahilinde sağa ya da sola bile bakmadan öylece yürüyor ya da görüş açımızı bir ekrana hapsediyoruz. Günlük ve sıradan gibi gördüğümüz şeylerin kendi içerisinde yarattığı mucizevi etkileri hissedebilmek, belki de hiç olmadığı kadar yakından bakabilmek, içindeki heyecan verici deneyimleri yaşayabilmek adına bir durup beklemek, dinlemek ve görmek gerekiyor.

İşe giderken, bir yere yetişmeye çalışırken ya da nerede ne yapıyor olursanız olun karşınıza çıkan şeylere, kişilere, olaylara ya da engellere bir bakıp o an niçin bu deneyimi yaşamanız gerektiğini ya da hayatın neden karşınıza engel çıkardığını görebilmeniz ve iyi anlayabilmeniz gerekiyor. Yaşamın içerisinde her şey mucizevi etkenlerle bir araya gelerek evreni yarattıysa dokunduğumuz her şeyin bize söylemeye çalıştığı fısıltılara kulak vermemiz gerekiyor.

Yazarımız Sibel Buğdaycı, Muazzam Şeyler adlı kitabında günlük yaşamın içerisinde sıradan gibi görünen şeylerin hayatın özünü oluşturduğuna parmak basıyor. Bilincimizi devreye sokarak hep monoton ilerliyormuş gibi görünen günlerin içerisinde gerçekte ne kadar mucizevi anların içerdiğine dikkat kesmemizi istiyor.

Kendimizi araştırırken; kalbimizle temasa geçmek, insan olduğumuzu hatırlamak, güzellikleri hak ettiğimizi, durup dinlenmemiz gerektiğini ve umudu her zaman korumamızın ne kadar önemli olduğunu okura aktarıyor. Ayrıca hayatın içerisinde yaşamış olduğu deneyimlerini okura aktararak kendisi ve okurları arasında samimi bir köprü kuruyor.

Olumsuz düşüncelerin zihnimizi kuşattığı böylesine karanlık bir çağda bile hayatta güzelliklerin var oluşunu ve sevgiyi bizlere hatırlatan bu kitap, aynı zamanda okura muazzam bir ayna oluyor.

Muazzam Şeyler adlı kitabımıza erişim sağlamak için Potink mağazamıza gelebilirsiniz. Ayrıca Sibel Buğdaycı’nın size bir sürprizi var! Kitabın içerisinde kendi yazmış olduğu şiirleriyle birlikte ruhunuzu doyuracak, aynı zamanda içerisinde QR kodla erişim sağlayabileceğiniz şiir seslendirmeleri ve kendi objektifinden görüntülerle birlikte kendinizi edebiyatın muazzam akışına kaptıracaksınız.

Benzer gönderiler

Bir yorum bırak