SON BAKIŞ (LAST LOOKS)- CHARLIE WALDO POLİSİYESİ

last looks

Birçoğunuz Howard Michael Gould’u Potink mağazamızda bulunan enfes romanı Last Looks, Son Bakış – Bir Charlie Waldo polisiyesinden tanıyor olabilirsiniz. Pek çok farklı televizyon kanalının komedi dizilerinde senaryo ve oyun yazarlığı yapmış olan Gould, aynı zamanda idari yapımcı ve baş yazar olarak da görev alıyor. Los Angeles’a taşınmadan önce kariyerine Madison Bulvarı’nda başlamış olan Howard Michael Gould’un ilk romanı Son Bakış orijinal diliyle Last Looks olarak biliniyor. Şimdilerde ünlü oyuncu Mel Gibson’ın da oyuncu kadrosunda yer aldığı Son Bakış, Waldo (Last Looks) (2021) olarak beyaz perdeye taşınıyor.

WALDO – LAST LOOKS

Aksiyon-gerilim türünde geçen bu filmin yönetmenliğini Tim Kirkby üstleniyor. Howard Michael Gould’un senaristliğini yaptığı Waldo (Last Looks)’un oyuncu kadrosunda Mel Gibson’ın yanı sıra ayrıca pek çok filmden aşina olduğumuz oyuncu ve senarist Charlie Hunnam da yer alıyor. Ünlü dizi Lost’un oyuncu kadrosunda olan Dominic Monaghan, Eiza Gonzalez gibi isimlerle birlikte filmin şubat ayında Amerika’da gösterime girmesi planlanıyor.

Gelin önce romanıyla şimdilerde ise filmiyle oldukça konuşulan bu polisiye hikâye neyden bahsediyor ona bakalım. Adını üç kitaplık serisinin ilk kitabından alan Son Bakış, önceden polis olarak görev almış ve şimdilerde basit bir hayat yaşayan Charlie Waldo’yu anlatıyor. Bir zamanlar parlayan bir yıldız olan Waldo, artık kendini adamış bir şekilde ormanın derinliklerinde yalnız yaşamaktadır. Kariyerini ve kız arkadaşı Lorena’yı terk edip önemli bir cinayet dosyasında attığı yanlış bir adım yüzünden kendini cezalandırır. Ancak eski hayaletler kükreyerek geri dönmektedir.

Last Looks (Waldo), kitap ışığında ilerleyerek gangsterler, Hollywood yöneticileri ve polisiye anlatı eşliğinde heyecanlı bir senaryoyla seyirciyi karşılar. Bu eşsiz whodunit macerasına götürecek olan Son Bakış, muhteşem oyuncu kadrosu ve uyarlanmış olduğu Son Bakış kitabıyla önümüzdeki günlerde de oldukça konuşulacağa benziyor.

Potink olarak size bu muazzam polisiye yolculuğuna çıkmayı teklif ediyoruz. Film öncesinde hayallerinizi bu hikâyeyle birleştirerek sınırsız bir polisiye macerasına adım atmanızı teklif ediyoruz.

Unutmayın, kitap bir sanat eseri gibidir. Okudukça hayal gücünüzü sınırlamadan bambaşka hikâyelere sürüklenirsiniz. Son Bakış, Potink mağazamızda sizleri bekliyor. Last Looks‘u izlemeden önce yorumlarınızı bekliyor, izledikten sonra ise kitapla film arasındaki bağlantıları konuşmak için sizi yorumlarımıza ve podcastlerimize bekliyoruz. Bizi takip etmeyi unutmayın. İyi okumalar!

“Hollywood polisiyesine gösterilen çılgın, ele avuca sığmaz bir saygı ve hiciv. (Gould) hikâyeyi nasıl hızlı, zeki ve komik tutacağını biliyor.”
– The Philadelphia Inquirer

“Dur durak bilmeyen bir eğlence.” – Providence Journal

“Gerçekten çarpıcı. Charlie Waldo… edebiyat sahnesinde şimdiye kadar belirmiş olan en eksantrik ve çetin karamanlardan birisi. Bu kitaba bayıldım ve bütün kalbimle öneriyorum.” – William Kent Krueger, New York Times çok satan yazar

Bir yorum bırak