YENİ ÇOCUK KİTABIMIZ; DUYGULARLA YAŞA!

duygularla yaşa

İnsan duyguları en temelinde öylesine çok yönlüdür ki yaşadığımız duyguları nasıl tanımlarsak hayatımız da o yönde değişim ve dönüşüm gösterir. Özellikle ana sınıfı ve ilkokul dönemindeki çocuklar gelişim olarak en aktif oldukları aynı zamanda duygularını ifade edebilmeyi ve gösterebilmeyi öğrendikleri bir çağdalardır. Bu dönemde duygularını tanımlayabilen, anlayabilen ve onu yorumlayabilen çocuklar ileri ki dönemlerde bu duygularıyla başa çıkabilmeyi çabucak öğrenebilirler.

Hayatın içinde pek çok farklı olaylarla karşılaşır ve bu olaylar karşısında kimi duyguları yoğun kimi duyguları da daha az hissederiz. Oldukça mutlu bir olay karşısında sevinir, bizi üzen bir durum karşısında da üzülürüz. Bu iki duyguyu da olduğu gibi yaşamalı, abartmamalıyız. Hayat bir uyum içindedir; çevreyle, doğayla, kendimizle ve bir başkalarıyla sağlayabileceğimiz uyum bizi hayatla birleştiren bir sihir gibidir. O sihri iyi kullanabilir, içerisine koyduğumuz malzemeleri iyi tanımlayabilirsek bu sayede çok yönlü düşünebilir, empati kurabilir ve aynı zamanda karşılaştığımız zorlukları çocukluk çağlarından itibaren geliştirmiş olduğumuz analitik düşünme, sorgulama yeteneğimiz sayesinde çözebiliriz. İşte insanoğlunun doğduğu andan itibaren sahip olduğu duygularla başa çıkabilmek, duygularla yaşayabilmek ise eğitim ve öğretim sayesinde mümkündür.

Uzman eğitimciler desteğiyle hazırlanan Duygularla Yaşa, çocuğunuzun kendini ve çevresini tanımlayabileceği en önemli çağlarında ona yardımcı olur. Aklı ve kalbi birleştirerek hayata doğru çerçeveden bakabilmesini öğreten bu kitap, çocuklara günümüz dünyasında IQ kadar önemli olan EQ’nun (duygusal zekâ) beş bileşeninin birincisi bir hikâye ile anlatılmak istenmiştir. Duyguları yaşayıp onları fark edebilme, mesajları doğru algılayabilmenin önemiyle beraber bu kitapla birlikte çocuklarınız hem eğlenecek hem de içerisinde yer alan akıl ve zekâ oyunlarıyla birlikte bilgi edinecek, analiz yapacak, değerlendirip problem çözme yeteneğini güçlendirecektir. Ayrıca karar verme, çok yönlü düşünme, farklı bakış açıları geliştirme, odaklanma, konsantrasyon, şekilsel ve görsel algılama becerileri edinme, uzamsal algı, algoritma, aritmetik ve okuryazarlık gelişimlerini destekleme gibi bilişsel kazanımları da Duygularla Yaşa sayesinde edinecektir.

Çocuğunuzun gelecekte özgüvenli, kurallara uyan, sabırlı, sorumluluk alan, başarısızlık karşısında yılmadan mücadeleye devam eden bir birey olmasını istiyorsanız çocuğunuzu bu kitapla tanıştırmaya hazır olun!

Öğretmenler, öğrenciler ve ebeveynler unutmayın ki; başarı üzerine yapılan bilimsel araştırmaların ulaştığı tek bir gerçek vardır: Başarılı insanlar AKLINI VE KALBİNİ BİRLEŞTİREREK karar verebilenlerdir.

Üstün bir geleceği inşa edecek olan kişiler; gelecek nesillerdir, şimdiki çocuklarımızdır.

Benzer gönderiler

Bir yorum bırak